Size bir telefon kadar yakınız
0 507 685 53 53
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

Mezuniyet Töreni Organizasyonu | İstanbul Organizasyon Şirketi

06.11.2023
476 görüntülenme
Mezuniyet Töreni Organizasyonu | İstanbul Organizasyon Şirketi

Mezuniyet Töreni Organizasyonu

Mezuniyet Töreni Organizasyonu

Mezuniyet Töreni Organizasyonu Fiyatları

Mezuniyet töreni organizasyonu okulun bitişini ifade eden, öğrencilerin doyasıya eğlendiği törenler için düzenlenir. Bu törenlerde gençlerin isteklerine cevap verecek nitelikte bir konsept hazırlamak önemlidir.

Ortaokul, lise ve üniversiteden mezuniyette bu tür törenler düzenlenebilir. İçlerinde en büyük çaplı olan ise üniversite mezuniyeti törenleridir. Gençler, emek verip bitirdikleri okullarının bitişini kutlamak isterler.

İçindekiler

Mezuniyet Töreni Organizasyonu Nasıl Olmalıdır?

Mezuniyet töreni, öğrencilerin hem çok sevinçli hem de çok hüzünlü oldukları bir zaman dilimidir. Her ne kadar okullarının bitişi ve mezun oluşları için seviniyor olsalar da, birbirlerinden ayrılacakları için hüzün duyarlar. O nedenle mezuniyet töreni geçip gittikten sonra, üzerinden yıllar geçmiş olsa bile o günü çok farklı duygularla hatırlar.

Bu kadar önemli ve özel bir günün organizasyonunun özenli olması gerekir. Çekilen fotoğraflarla ve videolarla ölümsüzleşecek bir törendir. Öğrenciler bu unutulmaz günde özenle hazırlanmış bir mezuniyet töreni organizasyonunu hak ederler.

Mezuniyet Töreni Organizasyonunun Detayları

Mezuniyet töreni organizasyonu yaparken mekan dekorasyonu itinayla hazırlanmalıdır. Gençler bu gün boyunca bol bol fotoğraf çekeceği için, mekan süslemeleri güzel bir arka fon oluşturur.

Aslında mezuniyet törenlerini iki aşamada düşünmek gerekir. Birinci aşama öğrencilerin diplomalarını almasıdır. Bu törene tüm aile üyeleri de davetlidir. Çocuklarının okulunu başarıyla tamamlayıp diploma alışını gururlanarak izlerler. Bu diploma töreni sırasında yoğun duygular yaşanır. Kep atılır, arkadaşlarla ve öğretmenlerde vedalaşılır. Tabii tüm bunlar olurken bol bol fotoğraf çekilir.

İkinci aşama ise mezuniyet töreni sonrasındaki eğlencedir. Parti şeklinde olur ve eğlence temalıdır. Bu tören için bir mekânla anlaşılır ve gençler en güzel kıyafetlerini giyerek hazırlanırlar. Her iki organizasyonun da özenle planlanması önemlidir. Tüm detaylar öncesinde planlanmalıdır. Gençlerin moralini bozacak bir aksaklık yaşanmaması için özenli davranmak önemlidir.

Şirketimiz Nokta Organizasyon; Ortaokul mezuniyet töreni, Lise mezuniyet töreni, Üniversite mezuniyet töreni, Askeri okul mezuniyet töreni gibi etkinliklerle birlikte mezuniyet töreni salon süslemelerini en ince ayrıntısına kadar yapmaktadır.

Mezuniyet Töreni Organizasyonu İçin Yapılması Gerekenler

Böylesine anlamlı bir günün organizasyonunda profesyonel destek alınması işleri bir hayli kolaylaştırır. Öğrencilerin organizasyon işlerine vakit ayırması zor olacağı için en güzeli hizmet satın almak olacaktır. Mezuniyet töreninin tecrübeli bir firma tarafından organize edilmesi unutulmaz güzellikte bir tören olmasını sağlar.

Organizasyon firmaları sadece mezuniyet töreni değil evlilik töreni, sünnet düğünü organizasyonu gibi işler konusunda da hizmet verirler. Misafirlerin ağırlandığı bu tür törenlerde organizasyon firması ile çalışmak çok akıllıca bir çözümdür.

Bir tören organizasyonunda tahmin edemeyeceğiniz kadar fazla detay vardır. Bunlar işin içine girdiğiniz zaman daha iyi anlaşılır. Dışarıdan bakınca kolay gibi görünmesi gayet normaldir ancak işin aslı hiç de öyle değildir. Sonradan bir pişmanlık yaşanmaması için en doğrusu en baştan organizasyon hizmeti alarak hiç sıkıntıya girmemektir.

Mezuniyet Törenlerinin Olmazsa Olmazları

Mezuniyet törenlerinin birinci aşaması dediğimiz diploma törenlerinde ailelerin katılımı nedeniyle bir hayli kalabalık olur. Herkesin sığabileceği bir yerde bu organizasyonun yapılması ve oturmaları için yeterince yer ayrılmalıdır. Törenin ambiyansına uygun süslemeler yapılabilir. Ancak düğünlerde olduğu kadar abartılı süslemelerden de kaçınılmalıdır. Çiçeklerle ya da balonlarla giriş süslemesi yapılabilir.

İkinci aşamada ise eğlence en önemlisidir. Gençler yetişkinliğe ufak ufak adım atarken güzel bir eğlence töreni ile bunu taçlandırmak isterler. Dolayısıyla onların kendilerini bir yetişkin gibi hissetmeleri için bu törenlerde fazla süsleme detayı olmamalıdır. Daha trend ve havalı seçimlere yer verilmelidir. Eski tip süslemeler, modası geçmiş masa ve sandalye süslemeleri mezuniyet töreni organizasyonları için uygun değildir.

Mezuniyet töreni organizasyonu olmazsa olmazlarından biri müziktir. Diploma töreninde klasik ve sözsüz müzikler tercih edilir fakat eğlence kısmına geçildiğinde işler değişir. Popüler parçalar eşliğinde eğlenmek isteyen gençlere uygun bir organizasyon olması için müzik seçimine dikkat edilmelidir.

Mezuniyet Töreni Organizasyonu Fiyatları

Mezuniyet töreni organizasyonu fiyatlarının merak edilmesi gayet normaldir. Ancak tören kapasitesi fiyatın belirlenmesi için önemli bir faktördür. Örneğin 50 kişinin katılacağı bir mezuniyet töreni ile 400 kişinin katılacağı bir mezuniyet töreninin hazırlıkları birbirinden oldukça farklıdır.

Mezuniyet törenlerinin yapılacağı mekan, istenilen süslemeler, ilave hizmetler fiyat konusunu değiştirecektir. Ancak genellikle birçok öğrencinin ortak olarak ödeme yapacağı düşünülürse, kişi başına oldukça makul bir fiyat düştüğü söylenebilir.

Mezuniyet Töreni Organizasyonlarında Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Öncelikle abartıdan uzak bir tören olmalıdır. Tören detayları gençlerin saflığına ve masumiyetine gölge düşürmemelidir.
  • Tören günü yaklaşmadan önce organizasyon hizmeti için anlaşma sağlanmalıdır. Böylece yapılacak olan hazırlıklar için yeterli vakit bulunur.
  • Düğün törenlerinden farkı gençlerin zevklerine uygun olmasıdır. Konsept olarak daha farklı temalar düşünülmelidir.
  • Bu gibi törenlerin bir kere olacağı unutulmamalıdır. Yani masraftan kaçmak için bazı şeyleri es geçmek sonradan büyük pişmanlıklar yaşamanıza sebep olabilir. O nedenle her şeyin en iyisinin olmasını istemeniz gayet normaldir.
  • Mezuniyet töreni organizasyonlarında olduğu gibi diğer tüm organizasyonlarda planlama önemlidir. Zaman ve mekan konusunda planlama iyi bir şekilde yapılmalıdır. Böylece kötü sürprizlerle karşılaşılmaz.
  • Mezuniyet törenlerinde bol bol fotoğraf çekimi yapılır. O nedenle hoş dekorlar hazırlanması gençlerin güzel fotoğraflar çekebilmesini sağlar.

Mezuniyet Töreni Öncesinde Neler Yapılmalıdır?

Öncelikle mezuniyet töreninin zamanını netleştirebilmek için mekan ayarlaması yapılmalıdır. Mekanla kesin olarak anlaşıldıktan tören saati herkese duyurulabilir. Davetiye basımı da sonraya kalmalıdır ancak fazla geç kalmak da doğru değildir. Davetiye işinde geç kalındığında herkese ulaşıp davetiyeyi iletmek zor olabilir.

Mezuniyet töreninde fotoğrafçı ile çalışılıp çalışılmayacağına karar verilmelidir. Gençlerin istekleri bazen fotoğrafçının olması hatta tören boyunca video çekiminin de yapılması yönündedir. Mezuniyet törenleri sırasında amatör çekimler yapmak yerine profesyonel fotoğrafçı ve video çekimi hizmeti almak daha iyi olacaktır.

Mezuniyet töreni öncesi yapılması gerekenlerden biri de mekan süslemesidir. Bu konuda trend seçimler yapmaya özen gösterilmelidir. Örnek vermek gerekirse pembe balonlarla değil de metalik renklerdeki balonlarla mekan girişi süslemesi yapılabilir. Masa ve sandalye süslemelerinde de aynı trend seçimler devam etmelidir.

Mezuniyet Töreni Sırasında Neler Yapılmalıdır?

Eğer mezuniyet töreni organizasyonu için profesyonel bir firma ile çalışılırsa, işler oldukça kolaylaşır. Mezuniyet töreni öncesinde olduğu gibi tören sırasında da firma yanınızda olur. Tören ilerlerken aksaklık yaşanmadan tüm detayların organize edilmesi sağlanır.

Gençler bu anların tadını çıkarırken tören detayları ile uğraşmazlar. Arkadaşlarıyla ve okullarıyla vedalaşmadan önce son kez doyasıya eğlenirler ve bu sırada organizasyon güzel bir şekilde ilerler. Organizasyon firmasının sağladığı avantajlardan mezuniyet törenlerinde de faydalanılabilir.